Menu

Supergigant

Założony w 2006. NBA, piłka nożna i inne błyskotliwe obserwacje sportowe. Obecnie aktualizowany od wielkiego dzwonu.

Ręczna

Piłka ręczna: where amazing happens

mrpw

Co prawda znowu nam pewnie znawcy zarzucą, że od razu widać, że piłkę ręczną oglądamy od święta, a poza tym, że to stare i wszyscy znają, a poza tym, że drużyny marne, ale co tam. I tak warto.

Końcówka meczu w Mistrzostw Azji, będących jednocześnie azjatyckimi kwalifikacjami do MŚ Arabia Saudyjska - Bahrajn sprzed kilku tygodni, remis na kilka sekund przed końcem, Saudyjczycy grają z przewagą dwóch zawodników, mają rzut wolny i siedem sekund na rozegranie akcji. Jeśli trafią - awansują do finału i zapewnią sobie awans. Jeśli (w najgorszym razie?) nie trafią, dojdzie do dogrywki, którą rozpoczną z przewagą dwóch graczy.

Artur Siódmiak i Bogdan Wenta byliby z Bahrajnczyków dumni. Siedem sekund - mieli naprawdę dużo czasu. A załamani Saudyjczycy przegrali jeszcze potem mecz o trzecie miejsce z Japonią i w ogóle na MŚ nie pojadą.

"Mabrook to all of the Bahraini people, to our leadership, and to all handball supporters for this achievement. We are going to the world championship after many years of trying, and thank God for this day." - powiedział strzelec bramki Saeed Johar.

Mabrook - (you are) blessed. (za islamic-dictionary.com).

© Supergigant
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci