Menu

Supergigant

Założony w 2006. NBA, piłka nożna i inne błyskotliwe obserwacje sportowe. Obecnie aktualizowany od wielkiego dzwonu.

Dług

mrpw

Ostatnio czuję się jak bohaterowie filmu "Dług":

W ciągu tygodnia odebrałem w pewnej sprawie jeden bardzo stanowczy i nieprzyjemny (mój cytat: "ale przecież to jest śmieszne", odpowiedź windykatora: "Panu się to może wydawać śmieszne, ale ja tu muszę wpisać datę, do której zobowiązuje się pan zapłacić") telefon (były kolejne, ale numer się wyświetlał, więc już na wszelki wypadek nie odbierałem), dostałem kilka równie nieprzyjemnych smsów oraz otrzymałem kilka ostrych, identycznie brzmiących maili. Oto screen z jednego z nich:

"ograniczeniem możliwości swobodnego funkcjonowania na rynku konsumenckim lub prowadzenia działalności gospodarczej, nawet do 10 lat." - aż strach się bać Polsatu Cyfrowego. Ich klientem jestem od ok. 5 lat, dotychczas żadnych zadłużeń nie było. Ale najwyraźniej nie ma to znaczenia - bezlitosna machina ruszyła, dłużnik to dłużnik, trzeba windykować, straszyć i nękać, nękać, nękać. I ważna zasada: im więcej wykrzykników, tym lepiej, bo groźniej!

Pomyśleć, co będzie jak już podliczą - jak Gerard z Długu - poniesione przez siebie koszty. Anyway, spróbuję ich przetrzymać, a może będę spłacać w ratach. Trzymajcie kciuki, kto wie jak się ta sprawa zakończy.

Komentarze (57)

Dodaj komentarz
 • Gość: [jarek] *.akk.net.pl

  mam nadzieje ze nie skonczy sie jak w filmie :D

 • mrpw

  Jarek: dla mnie, czy dla Gerarda? :-)

 • Gość: [Wiktor K] *.torun.mm.pl

  1. za co te 1,90? 2. czemu Pan nie zapłacił? 3. zamiast się śmiać

 • mrpw

  wiktor: miałem stałe zlecenie, zdaje się, że abonament podnieśli, czy coś w tym stylu. Nawet nie zdążyłem zapłacić, groźne i straszące smsy i maile zaczęły spływać, jak byłem kilkudniowo wyjechany, nie chodzi mi o treść, bo oczywiście jeśli coś zalegam, to powinni mnie poinformować a ja powinienem zapłacić. Chodzi o formę - absurdalną zwłaszcza w takim a nie innym kontekście (skala zadłużenia - 1,90 pln).

 • Gość: [fajst] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  film.wp.pl/id,76020,title,Robert-Gonera-trafil-do-szpitala-psychiatrycznego,wiadomosc.html?ticaid=1cbe8

 • mrpw

  Jeszcze jedno - mail i sms wysyła automat, więc jeszcze od biedy można to zrozumieć, że treść jest identyczna, niezależnie od należnej kwoty. Ale kiedy dzwoni koleś, zaczyna mnie straszyć, grozić, jest nieprzyjemny i nie pozwala mi nawet dokończyć zdania, to oczywiście zaczynam działać na złość.

 • Gość: [2b] *.adsl.inetia.pl

  żeby dopisać do krd muszą mieć wyrok sądu i zadłużenie musi wynosić co najmniej 200 zł, więc to groźby bez pokrycia ;]

 • mix001

  to sie cyrowka wam do gardla dobrala.bojta sie.na sztorc kosa.

 • Gość: [bujas] *.internetdsl.tpnet.pl

  dużo wykrzykników ? pamiętajcie Panowie pięć wykrzykników na końcu zdania to pewny obijaw chorego umysłu ;)

 • Gość: [doniu] *.ip.netia.com.pl

  Mojemu ojcu odcięli kiedyś gaz za jakieś 50 gr odsetek (opóźniona zapłata). Trzeba się pilnować Panowie :)

 • kotkaski

  Taki lajf. Do mnie ostatnio przyszło pismo od lokalnego dostawcy inetrnetu żebym zapłacił za 2,5 roku (30x50zł)=1500zł. rachunek był z mieszkania w któym pomieszkiwałem na studiach. Tłumaczenia, że nie mieszkam tam od lat grochem o ścianę. Sprawa skończyłaby się w sądzie bo zdążyli mnie już pozwać. Pojechałem do nich i okazało się że te ziomki które zostały w mieszkaniu wszystko elegancko płacili tylko ze złym tytułem wpłaty i system nie naliczał. Zapłaciłem więc koszty wycofania pozwu(chociaż chybanie powinienem, ale mimo wszystko byłem spękany) i sprawa się zakończyła. Smród pozostał mimo że tamta firma jest najszybsza i najtańsza raczej się już do nich nie zgłoszę

 • Gość: [twoboredmen.blogspot.com] *.ssp.dialog.net.pl

  i to jest śmieszne w wielu firmach. Wciąż wmawiają Ci jak bardzo zależy im na każdym kliencie, wydają grube miliony na reklamy, które mają ocieplić ich wizerunek, a gdy klient niechcący pomyli się, będzie zalegał z płatnością z kuriozalnych przyczyn i na takie same kwoty, nawet na niecałe 2 złote, traktują go jakby ukradł im co najmniej dziesiątki tysięcy. I teraz pięć lat wchodzenia konsumentowi - za przeproszeniem - w dupę, o kant takowej rozbić.
  twoboredmen.blogspot.com/

 • Gość 83.2.218.*

  powiedzmy, że przysłowiowy "polsat cyfrowy" ma 200 tys abonentów - i niech każdy nie zapłaci [albo się ociąga] tych symbolicznych 2 zł...

  od strony dłuznika, wygląda to śmiesznie... od strony wierzyciela - niekoniecznie...

  jak w nowym jorku ograniczono przestępczość ? od egzekwowania kar za rzucanie papierków po cukierkach na chodnik.

  może tu, w Polsce, po prostu jesteśmy daleko za murzynami, a społeczeństwo obywatelskie, to mit ?

  szczerze mówiąc, mnie też wkurwiało zawsze, kiedy ktoś mi wisiał takie symobliczne "2 złote" i mu się zdawało, że "po znajomości' nie musi oddawać. a ja się przypierdalałem tak długo, aż poszła fama, ze lepiej ode mnie nie pożyczać :]

  "małostkowość" ? nie - skrupulatność :]

 • Gość: [PAN_LOBO] *.internetdsl.tpnet.pl

  Art. 14. 1. Wierzyciel może przekazać do biura informacje gospodarcze o zobowiązaniu dłużnika będącego konsumentem wyłącznie wówczas, gdy są spełnione łącznie następujące warunki:
  1) zobowiązanie powstało w związku z określonym stosunkiem prawnym, w szczególności z tytułu umowy o kredyt konsumencki oraz umów, o których mowa w art. 1871 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, z późn. zm.);
  2) łączna kwota wymagalnych zobowiązań dłużnika będącego konsumentem wobec wierzyciela wynosi co najmniej 200 złotych oraz są one wymagalne od co najmniej 60 dni;
  3) upłynął co najmniej miesiąc od wysłania przez wierzyciela listem poleconym albo doręczenia dłużnikowi będącemu konsumentem do rąk własnych, na adres do doręczeń wskazany przez dłużnika będącego konsumentem, a jeżeli nie wskazał takiego adresu - na adres miejsca zamieszkania, wezwania do zapłaty, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura, z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura.

  (...)

  Art. 16. 1. Poza przypadkami określonymi w art. 14 i 15, wierzyciel może przekazać do biura informacje gospodarcze o zobowiązaniu dłużnika, gdy są spełnione łącznie następujące warunki:
  1) zobowiązanie zostało stwierdzone tytułem wykonawczym;
  2) upłynęło co najmniej 14 dni od wysłania przez wierzyciela listem poleconym albo doręczenia dłużnikowi do rąk własnych, na adres do doręczeń wskazany przez dłużnika, a jeżeli dłużnik nie wskazał takiego adresu - na adres miejsca zamieszkania, siedziby lub miejsca wykonywania działalności gospodarczej, pisma, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura;
  3) wierzyciel przekazał do biura informację określającą dane organu orzekającego, datę wydania i sygnaturę tytułu wykonawczego stwierdzającego to zobowiązanie.


  Pozdrawiam.

 • Gość: [Syk] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pamiętam jak kilka miesięcy temu na tym blogu podnieśliście wielkie larum w związku z tym, że sprzedawca na allegro oszukał Was i zamiast folderu o Kostaryce sprzedał Wam podobny o Korsyce (tudzież odwrotnie) i mimo że na zdjęciu, na stronie aukcji wyraźnie figurował folder wysłany przez sprzedawcę. Wówczas sprawa toczyła się o 9zł, ale podnosiliście, że tu chodzi o zasady, o uczciwość itd.

  Teraz to Wy macie zapłacić i to (sic!) 1,90zł i robicie z tego notkę. Normalny człowiek robi przelew tych 2zł i ma spokój. A sytuacja jest o tyle śmieszna, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy byliście w dwóch podobnych sytuacjach, tyle że znajdując się po różnych stronach i za każdym razem próbowaliście wykazywać absurdalność postępowania Waszych adwersarzy.

 • Gość *.ip.netia.com.pl

  Sezon ogórkowy - proponuję kolejną serię notek o dalszym przebiegu sprawy.

  To chyba nie jest blog społecznościowy ani edukacyjny.

  Chyba, że autorzy robią tzw. czarny PR.

  Więcej sportu, please.

  Więcej sportu w sporcie.

 • exxon71

  @syk - doskonałe podsumowanie, nic dodać nic ująć.

 • big-time

  Trzeba było polecenie zapłaty a nie zlecenie stałe :)

 • supergigant

  Ja Cie partole, widzę że ludzie nadal nie zrozumieli, że ten blog to nie sekcja sportowa na wp czy onecie. Panowie stworzyli blog i mogą pisać o czym im się tylko zachce np o tym, że mają zadłużenie na 1,9. Przecież jak ktoś nie chce to niech nie czyta ! A swoją drogą cała sytuacja chora, dostawać maile jeszcze bym zrozumiał, ale smsy i telefony no przecież to jakaś paranoja wiadomo oni zapewniają nam usługę my mamy płacić, ale należy za to wliczyć czynnik ludzki, bo jakby nie my konsumenci to nie liczyliby kasy z abonamentów tylko muszelki nad morzem. Apeluję do MRPW o spokój, wiem że łatwo mówić ale może jakoś uda się skombinować kase, bo w sumie szkoda by było, żeby windykatorzy bloga zamkneli :-D

 • Gość: [THE_REAL_SZCZAWIU] *.remontowa.com.pl

  Nie ma co linczować MRPW za to, że robią notkę, bo absurdalność nie wynika z samej kwoty zadłużenia, tylko windykacji, jaka za nią ruszyła. No i wk...wiającego zastraszania opartego na kłamstwie (co wykazano wyżej). Jeśli autor notki nie boi się odłączenia Polsatu, proponuję odbierać wszystkie telefony, co jakiś czas mówić: "mhm", nie słuchając - pozostaje satysfakcja, że koszty windykacji (połączenia) przekraczają kwotę zadłużenia:-) No i ewentualnie dobrze by było określić datę, do której spłaci się zadłużenie: np. 31.03.2015 r., po negocjacjach zgodzić się na 31.03.2014 r.

 • Gość: [The Real Deal] 82.146.248.*

  W takich sytuacjach właśnie poznaje się poważne firmy. Dokładnie w takich "groszowych" sytuacjach. Cyfrowy Polsat nie użył żadnego sformułowania proszę, dziękuje. Tylko ŻĄDĄMY !! To jest nie do pomyślenia. Poważna firma we wstępie piszę że na rachunku klienta powstała nieduża należność. Prawdopodobnie w wyniku pomyłki i proszą o wyrównanie tej różnicy. Na koniec dziękuje, pozdrawiam itd. Czasem dodają również jakiś upominek. A polsat pokazał że mają w dupie klientów tylko chcą kasę !

 • Gość: [Pablo] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Fakt, że Panowie (a właściwie jeden z) z Supergiganta umieścili na blogu trochę prywaty. Ale rozgrzeszmy ich. Walka z tego rodzaju korporacyjnymi i systemowymi idiotyzmami jest możliwa dziś chyba tylko przez komunikację społecznościową w necie.
  Mniej śmieszne jest, że te już kilkanaście lat po "Długu", jeśli z taką sprawą (nie z tymi 1.90 zł, ale z zastraszaniem, nękaniem telefonami, sms'ami itp) poszlibyście na Policję, to pewnie usłyszelibyście to samo co bohaterowie. I nie jest to w tym miejscu krytyka Policji, ale społeczeństwa i w sumie nas samych. Gdyż pozwalamy by nas tak traktowano. Mając świadomość różnicy historycznej i skali problemu, to jest zbieżne z zachowaniami aparatu władzy w PRL. Wtedy: siedzisz cicho, robisz co ci karzą - nie przyczepią się, dzisiaj: siedzisz cicho, płacisz jak ci karzą (nawet jeśli się pomylą) - nie straszą cię. To jednak jest paranoja.
  A że można inaczej? - Brytyjski amazon 2 razy mnie już przepraszał, że przesyłka opóźnia się 2 dni i proponuje jej wysyłkę za darmo.

 • Gość *.net.pulawy.pl

  Pamiętacie artykuł o Kukocu? Chyba trzeba go trochę zaktualizować. Nic dziwnego, że potrzebował nowego biodra;p

  www.sportfan.pl/artykul/27585/placil-500-euro-za-seks-slynny-sportowiec-i-prostytutki

 • rookiessj

  Część komentarzy brzmi jakby windykatorzy również to forum czytali... co jest prawdopodobne nad wyraz. Firmy windykujące maja w dupie to ile jesteśmy winni i zazwyczaj pracują tam bezduszne cyborgi dla których na przykład to, że jest się wieloletnim klientem, że jest okres urlopowy nie znaczy nic i lata koło gałki.
  Gość: , 83.2.218.21* napisał o pięknych przykładach... chcesz mieć 99,9% uczciwości i bezpieczeństwo 99,9% to zapraszam do Japonii... tyle tylko ze tam ten kto ściga kogoś za piracenie płyt, sam piratów nie kupuje i nie ogląda. U nas niestety nie można powiedzieć aby "łowca (w dobrym tego słowa znaczeniu" miał zawsze czyste ręce!!!

 • Gość: [saian] *.ip.netia.com.pl

  Te 1,90 zł to pewnie przez podniesienie stawki VAT. To samo miałem w kablówce. Tzn. podniesienie abonamentu, o taką mniej więcej kwotę, nie groźby, prośby itd.

 • koszla.pl

  Napisz do prezydenta - może Cię ułaskawi.

 • Gość: [włóczykij] *.adsl.inetia.pl

  Polsat chyba zmienił procedurę. Kilka lat temu mój ojciec miał podobną sytuację. W związku z jakąś kosmetyczną zmianą ceny abonamentu co miesiąc szła kwota za mała o kilkadziesiąt groszy. Nie przychodziły monity żadne tylko pewnego razu (w drugim dniu mundialu w Niemczech - o zgrozo!) zablokowali kartę. Ojciec dzwoni na infolinię a tam pani mówi, że a i owszem bo jest zadłużenie od 6 miesięcy na kwotę dwa złote z czymś i system z automatu blokuje kartę i że jak tylko uzupełni konto to w ciągu kilku godzin odblokują.
  W sumie nie wiem co grosze...

 • Gość: [A] *.dynamic.chello.pl

  @MRPW

  Hej, jest do Ciebie jakiś mail czy inna forma kontaktu? mam dla ciebie kilka porad i propozycji prawnych.

  (system komentarzy szwankuje - napisalem powyzszy koment i wyskoczyl pod notką "Tako prowokuje Shaq" - Jeżeli możecie, to usuncie go, bo tam jest bezprzedmiotowy)

 • sizon

  mnie najbardziej wk@#$%ły w polsacie telefony i smsy przypominające o nadchodzącym terminie zapłaty. Nigdy nie było żadnego opóźnienia, a ci non stop trąbią "PAMIĘTAJ O ZAPŁACIE!". Zadzwoniłem na biuro obsługi, grzecznie wyjaśniłem, że sobie nie życzę takiego nękania i ...dupa. Następny miesiąc to samo...Kolejny telefon, trochę wrzasków i wreszcie spokój...Ale i tak nic nie przebije Millenium i ich karty kredytowej - zadłużenie 2 grosze i kara coś koło 16 zeta ;)
  W tym wszystkim najgorsze jest właśnie to, że człowiek pomyli się na 1,10,100 groszy i firmy traktują człowieka jak złodzieja, a jak taka jedna z druga firmą się pomylą, to oczywiście pomyłki się zdarzają i tyle...

 • Gość: [Tillo] *.wroclaw.mm.pl

  A tak BTW - to w sumie zajebiście nie życzę Wam, byście kiedykolwiek mieli poczuć się jak goście, o których jest film Dług. I dziwi mnie, że używacie takiego porównania - bo to totalne nadużycie. Zwłaszcza, że mówimy tu o 1,90 PLN i panach, którzy jeżdżą sobie do Argentyny na wakacje.

  Sorry, że tak bezczelnie, ale trochę się wkurzyłem - film jest o tym, jak kilku gościom cwany facet totalnie rozpier***lił życie, a Wy porównujecie to do sytuacji, w której firma żąda od Was (skądinąd słusznie) niecałych dwóch złotówek...

  (True) Fan Supergiganta

 • poli.1991

  Polecam film o Ultrasach , produkcja która pokazuje prawdziwy obraz tak zwanych kiboli którzy w masowych mediach są przedstawiani jako przestępcy a i jeszcze jedno najpierw obejrzyj a pozniej komentuj .

  www.youtube.com/watch?v=28MMxZSd9qw&feature=related

 • Gość: [Malebo] *.home.aster.pl

  Moim skromnym zdaniem takie typowe z Was (MRPW - albo jeden z was) dziennikarskie pieniacze. Wielkie mi co... zamiast zapłacić głupie 1,9zł robicie z tego aferę. Cyfrowy wziął się za niepłacących i wierzcie mi, że zadzwonią do kilku osób z taką pierdołą i się nagle za siebie wezmą (ci niepłacący w terminie) bo będą wiedzieli, że nawet z 50gr "zadłużeniem" będą im wydzwaniali.

 • Gość: [Malebo] *.home.aster.pl

  I już pomijam, że Cyfrowy Polsat to straszne gówno i takie zachowanie jest po prostu z punktu widzenia wizerunkowego nie do przyjęcia.

 • Gość: [k.] *.zicom.pl

  Po pierwszym wywiezieniu do lasu radziłbym zapłacić... ;)

 • Gość 83.2.218.*

  cisza zapadła, po tym jak srogi blowout zakończył hype na polską koszykarską "złotą młodzież".

  trzeba jednak przyznać,ze przez moment Nessie miał, w tegorocznym ogórczaku, mocną konkurencję w postaci owych polskich "talentów"... :]

 • Gość *.compower.pl

  Widzieliscie gre Juana Romana Riquelme w Boca-Arsenal?
  To nadal mozg, rezyser, geniusz tworzenia gry
  Od dwoch lat pisze tu
  bylby wygrany mundial i bylaby wygrana coppa
  A WY bylibyscie RZECZYWISCIE BYLBYS SWIADKAMI NAJPIEKNIEJSZEGO W ZYCIU UGC-UGC-UGC BO BYLYBY DWA ZLOTA DLA Argentiny i rzeczywiscie mozna byloby mowic ze Messi jest najlepszy.
  RIQUELME z MESSIM, AGUERRO, DI MARIĄ ech och ach, jak niewyobrazalnie urzekajace dzielo zniszczono ...
  epopeja by byla wiekopomna, na miare chicagop bulls, no ale tam pippen mogl mozgowac jordanowi
  JUAN ROMAN RIQUELME mogl stworzyc najlepszego piolkarza w histori, legende legend. S T W O R Z Y L B Y.
  A Pan ani raz o nim, ani raz w arcie, tak slepy jak ci zaslepiency w ciemnych interesach Bilardo i Grondony i morze laikow w kraju nad Wisla.

 • Gość: [z8k@wp.pl] *.ssp.dialog.net.pl

  A ten album na Allegro, to było 9 zł, a Wy robiliście z tego larum. A zapomniałem wtedy staliście po drugiej stronie:D

 • the-truth

  @Host
  Ja nie widzialem,bo bylem zajety ogladaniem legendarnego Ronaldo i Realu ,dla ktorego trofea posypia sie wkrotce jak z rogu obfitosci,ale twoja podnieta gra Riquelme na pewno nie znajduje potwierdzenia w nocie na goal.com gdzie dostal 6.5.w meczu gdzie Arsenal zagral na pol gwizdka wiec nikogo raczej nie zabierzesz.Na legendy to pracuja mrowki jak Khedira,X.Alonso,Oezil jak w przypadku Ronaldo czy Xavi,Iniesta,Alves itd.w przypadku Messiego+ solidny blok defensywny a nie smierdzace truchtajace lenie jak Riquelme.Gosciu nie nadaje sie nawet na gre w Villareallu skad go wykopali wiec nie rob sobie jaj,ze zrobilby roznice w Argentynie.Skoro przez cala kariere byl za chudy w uszach by grac przy Ronaldinho czy Messim.Zeby byc wzorowym pomocnikiem trzeba oprocz glowy miec przede wszystkim nogi,jaja,i determinacje.A wiadomo ,ze Roman ma tylko glowe.Nie jest latwo znalezc odpowiedni support,Messi,Ronaldo nie mieli go nigdy odpowiedniego w reprezentacji ,L.James nie mial go nigdy w NBA ale to nie powod by szukac megapomocnika wsrod gwiazdeczki ,ktora chcialaby byc primadonna.

 • Gość 83.2.218.*

  "pippen mozgował jordanowi" - jasna sprawa... a derek fisher mózgował shaqowi, kenny smith olajuwonowi, avery johnson to zaś prawdziwy zwycięzca w spurs, a nie duncan...

  ja bym ci, z miłości bliźniego, jaka mnie przepełnia, radził obejrzeć parę meczów z tamtych czasów. jak już obejrzysz to w 100 słowach spróbuj uzasadnić "mózgowanie pippena", bo ani w ataku, gdzie - w halfcourt - dominowały trójkąty, czyli screen-cut movements prowadzące czasami do izolacji a czasami do rzutów bezpośrednich, ani w obronie, gdzie jordan z rodmanem/grantem nie ustępowali w niczym pippenowi i w takim samym stopniu decydowali o defensywie bulls jak on - nikt nikomu nie "mózgował". tak pierdolić każdy może, ale jak trzeba to uargumentowac, to już nie masz nic do powiedzenia :] ot, farmazony poubierane w babskie kiecki.

  ronaldo i james zaden support nie pomoże, bo oni temu supportowi nie dają szansy,zeby mógł odegrać swoją rolę. support ma uzupełniać i wspierac lidera/ów, a nie zastępować, bo się chłopcy obsrali pod presją oczekiwań, stawki i wyniku.

 • Gość: [Peter Osgood] *.is.net.pl

  Nie rozumiem. Piszecie pierdoły (ocenione już przez przedpiszców), a olaliście koszykarskie mistrzostwa Europy U-18. Pomijam to, że młodzi odpadli, ale skoro pisaliście o nich już dwa, lub trzy razy, to czemu teraz totalna olewka? Bez sensu. Zupełnie tego nie rozumiem.

 • Gość: [ja] *.adsl.inetia.pl

  @MRPW
  ja proponuję zgłosić te grożby bez pokrycia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Już jedna nierzetelna forma windykacyjna dostala kary na ponad 100 tyś zł. A nieinformowanie o tym, że zadłużenie musi byc uznane przez Sąd oraz przekraczać 200 zł, jest nierzetelne, więc zgłoszenie wraz z opisaniem sytuacji może przysłużyć się nam wszystkim.

 • the-truth

  Przecinek musisz zdefiniowac a pozniej zredagowac tekst "ronaldo i james zaden support nie pomoże" Jeden jest juz 4 czy 5 rok z rzedu w scislej elicie top3 Zlotej Pilki,zelazny kandydat w sporcie gdzie jednak duzo latwiej wejsc na szczyt niz utrzymac sie pare lat,wygral LM,Premiership X3,a takze pokazal ze potrafi pograzyc Barcelone i sprzatnac jej puchar sprzed nosa gdy support jest na poziomie,grad goli w lidze i ilosc punktow ktora historycznie w ponad 95% dawalaby tytul,drugi od lat jest 1-2 graczem czy to RS czy PO i byl o 2 mecze od tytulu w 1 sezonie swojego nowego klubu.

 • Gość: [wwe] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dokładnie, Ronaldo sam w pojedynkę wygrał Premiership, sam wygrał Ligę Mistrzów, sam wygrał Copa del Rey, sam zdobył ilość punktów ktora historycznie w ponad 95% dawałaby tytuł. I niech nikt mi tu nie mówi, że oprócz niego ktoś jeszcze biegał po murawie. Bo przecież piłka nożna to dyscyplina indywidualna.

 • Gość 83.2.218.*

  dyskusja z prawdziwkiem o ronaldo i jamesie, to jak rozmowa z macierewiczem o smoleńskiej katastrofie - był zamach, sztuczna mgła, bomba próżniowa na pokładzie, rosjanie to mordercy i nie przekonasz :]

  sam w to nie wierzy, co pisze, ot przybrał sobie taką "polityczną" linię, żeby tu w ogole istnieć, bo na poziomie merytorycznym by nie miał szans.

  MU wygrał ligę i dotarł do finału LM BEZ Ronaldo, więc - kto tu kogo potrzebował ? evra, i nie tylko on, głośno mówi, że BEZ ronaldo są nawet lepsi niż z nim. a czy ktoś zastąpił ronaldo ? nie, nikt nie przyszedł o tak znacznym nazwisku. po prostu, MU wygrywa jako kolektyw, a wpływ Alexa jest tam większy niż jakiegokolwiek gracza.

  Ronaldo w ŻADNYM, z 6 bodajże, meczów z Barcą w ub.sezonie nie zagrał na wysokim poziomie. strzelił jednego gola, jak mu scentrowali na głowe pod samą bramkę i musiał zrobić to, co by potrafiło zrobić wielu innych. poza tym - nie istniał na boisku, albo istniał
  tak, ze dzisiaj opinia o jego wymiękaniu w najwazniejszych meczach nie jest tylko moja [tutaj] i nie jest oceną tylko garstki trzeźwych obserwatorów,a urosła do rangi opinii generalnie akceptowanej.

  jego "grad goli" nikogo nie obchodzi, skoro on nie umie wygrywać. a jak wygrywa Real, to się umówmy, że wygrywa Mouriunho, a nie Ronaldo. Mourinho jest nr 1 i na jego legacy idą wszelkie wygrane. zreszta, nie strzeli ronaldo, to strzeli ktoś inny. Ronaldo jest Realowi niezbędny wyłącznie w aspekcie marketingowym, bo gra efektownie, jest celebrytą i świetnie sprzedają się gadżety z nim związane wśród młodocianych kibiców.

  a lebrona już przez te ostatnie kilka tygodni oceniono dostatecznie surowo, zeby jesczze trzeba było mu dokładać. porażkę ma po prostu w DNA. presja go zjada i nie ma na to rady. taka osobowość pokaleczona.
  "2 mecze od tytułu" - no, a polska reprezentacja piłkarska w Korei i Japonii była o 4 mecze od mistrzostwa świata. poza tym, chodzi o to, w jaki sposób przegrał, a nie o ile był meczów od celu. można być 10 meczów dalej, ale przegrać z honorem. poza tym, jakby nie Wade, to James byłby 4 mecze od, czyli dokładnie tyle samo, co za pierwszym razem. można by powiedziec nawet, ze zanotował regres, wtedy z SA przynajmniej nie bał się rzucać, nawet jesli zasypywał kosz cegłami.


 • Gość *.171.125.82.static.crowley.pl

  again again again, przecinek vs prawdziwek - to powinniśmy spisać wszystko, wydać sagę, a później reżyserzy zastanawiali by sie czy to w 3 czy w 5 częściach wrzucić na duży ekran, powodzenia chłopaki, nie nudzi wam sie to juz?

 • Gość: [koszykówki] *.adsl.inetia.pl

  Wiadomo, że te firmy to są po to, aby ściągać wszelkie należności. Nawet grosz pewnie by ściągali...

  A teraz co raz więcej będzie takich kwiatków "groszowych" do ściągania...

  PS:
  Godzina "W" teraz jest w Warszawie.

 • the-truth

  Dyskusja z przecinkiem o Jamesie czy Ronaldo to jak dyskusja z Hitlerem o Zydach.Zadnego argumentu nie obala,tylko wylewa jakies farmazony.United z Ronaldo mial potrojna korone czy three-peat w lidze,a ten tu sie tu podnieca finalem LM w dodatku osiagnietym dzieki banalnej drabince i zakonczony blamazem w finale i mistrzostwie osiagnietym dzieki wybitnej slabosci reszty(nie to co Ronaldo i spolka musieli sie mocno napocic by wyszarpac mistrzostwo vs Chelsea Mourinho)Slowa Evry to typowe pierdolenie i robienie dobrej miny do zlej gry,zaden gracz nie bedzie publicznie plakal choc wszyscy wiedza ze bez niego to nie to samo.
  W zadnym meczu to ty raczej nie brales udzialu jako kibic.Taak juz widze Messich,Robbenow czy Rooneyow wbijajacych takiego gola,chyba zes kompletnie upadl na glowe.Zaden gracz z top 10 ever nie moze sie rownac z Ronaldo pod wzgledem gry w powietrzu i glowa,a ten gol to byla perelka.Niedlugo o opinie o wymiekaniu bedzie mozna wrzucic Messiego i caly zastep graczy z topu swiatowego,i wyjdzie na to ze nikt nie ma takiej odpornosci jak jasnie ksiaze przecinek w pisaniu farmazonow sprzed fotela.
  Ja mysle ,ze jednak obchodzi prezesa,trenera i miliony kibicow Realu skoro dzieki jego golom walcza na wszystkich frontach do maja i w koncu wychodza z chujni w jakiej siedzieli przez lata majac piczke Raula jako kapitana.
  Mourinho nie jest nawet nr.2 za Ronaldo bo Perez wylozyl sporo kasy i wciaz sciaga klasowych pilkarzy.Trener nie moze byc geniuszem gdy ma tak klasowych pilkarzy,tak jest nie jest nim Guardiola i nigdy nie bedzie przed pilkarzami."Ronaldo jest Realowi niezbędny wyłącznie w aspekcie marketingowym" Za takie zdanie MOurinho zlal by cie golym penisem na gola dupe.Robisz z siebie wyjatkowego pajaca twierdzac,ze Mou jest najwazniejszy,a gdy ten na kazdym kroku podkresla jak wazny i dobry jest Ronaldo ty twierdzisz,ze ten w ogole jest niepotrzebny.Jestes tylko tepym hujterem.

  To DNA wygralo wiecej meczow nikt ktokolwiek inny przez ostatnia 5latke,wiec znow ta opinia pogracza 100% innych graczy w lidze.James zawsze bedzie wygrywal wiecej niz inni bo gra right way,laczac talent ,atletyzm z pasja.2 mecze a moze i 5 minut.Chyba raczej 5 meczow i to 5na 5,a nie 2na 3 gry,czy nawet 2 na 5gier jak moglo sie zdarzyc gdyby g.2 wygrali.Rozumiem,ze musisz zawsze puscic jakiegos androna,ale robiac tak dlugo za worek treningowy moglbys w koncu stac sie chociaz sparing partnerem.
  W koncu Wade energie zbieral przez cala 40% serie z Chicago i wystarczylo na 2-3 mecze,to sie nazywa lider! :)) 4-2 to nie jakis sweep ,juz zdarzalo ci sie pisac o podobnych seriach z tekstami "po walce" wiec nie zmieniaj swojej orientacji.Cavs z Marshallami,Snowami,Pavlovicowami,Hughesami itd.byli tak nie dynastycznii i nie progresywni jak to tylko mozliwe.

 • Gość *.static.as29550.net

  Polecam:
  Peter Wisgerhof Worst Schwalbe Ever
  www.youtube.com/watch?v=g-aNeMELaPc&feature=player_embedded

 • Gość 83.2.218.*

  no to widzę, ze nie czytałeś "mein kampf"... nawet porównania nie umiesz sklecić nalezycie :]

  zmarnowałes okazję, zeby milczeć we wszystkich językach świata i oszczędzić wstydu - bełkotałeś, ze "Mu bez Ronaldo nic nie wygra". jak to się ma do realiów - wszyscy wiedzą.

  "wybitna słabośc reszty" - najmniej ambitne wytłumaczenie z dostępnych. wiadomo, że można sobie, w takiej sytuacji, podstawić co się chce i dowodzić, w twoim przypadku zwykle samobójczo, ze ma się rację, ale ty musiałes wybrać najgłupszy wariant :]

  "bez niego to nie to samo" - no własnie to Evra mówi. co więcej, o tym, ze Mu bez ronaldo jest lepszy mówił takze Dani Alves. mówią oni to, co mysli wielu, a Evra, biorąc pod uwagę jego status w MU, mówi najpewniej to, co w szatni i za kulisami kursuje jako ugruntowana opinia i zdanie ogółu.

  ja ci to już napisałem, jak krowie na rowie - ronaldo w big games zapisuje się, CZASAMI, TYLKO jakimś strzelonym golem, zwykle golem wypracowanym przez kolegów, w której to akcji jest on po prostu egzekutorem z open looka. to jest mniej niż Pippo Inzaghi, który też strzelał bramkę i pozostałe 89 minut był mało widoczny. z tym, ze Pippo strzelał bramki z trudniejszych pozycji. mnie efektowne, jakies wtoczki, z rozpaczliwych czasami pozycji, ale na tym właśnie polegała sztuka. jego i ronaldo-w-big-games nic nie rózni. ten sam poziom funkcjonalności i produktywności. ale, na rany koguta, Pippo nikt nie gloryfikował ponad miarę :]

  każdy czasami zawodzi w big games. każdy. nie ma gracza, który kiedyś by nie zawiódł. problem w tym, że Ronaldo zawodzi ZAWSZE a[ jesli jest to zbyt surowa ocena, to zawodzi częsciej niż ktokolwiek, a dziwota ludzi wynika z tego, ze jest overrated as hell i ciągle wymaga się od niego na miarę hypu, a nie na miarę faktycznej wartości] , a inni od czasu do czasu.

  te gole ktoś za niego by strzelił. zresztą... jak Real wygrywa 4-0 czy 5-1, a Ronaldo strzela 3 gole, to co to kogo obchodzi, skoro i bez jego hattricków real by wygrał ? mówimy o big games, w których Ronaldo nie daje star power Realowi.

  jasne, zabierz Mourinho i real się stacza do poziomu 1/8 LM i przegrywania z Barcą 15 pkt ligi i zaciekłego wyścigu o to 2 miejsce z villar albo valencią. zabierz Ronaldo i Mourinho to poskłada do kupy, tu przesunie, tam przyceruje, kupi kogos innego, o mniejszym nazwisku, ale większym sercu i nie mniejszych REALNYCH umiejętnościach [REALNYCH, czyli bez pajacowania i dEbilingów kończonych w 3/4 stratami piłiki albo deflectami] i drużyna nie straci. ale - człowiek zarabia kasę, real jej potrzebuje, czyli Mourinho go nie strejduje, mimo że zapewne ma świadomośc ze zapłacili 80 mln euro za star power w największych meczach sezonu, a dostali, to co mogli mieć za 25 mln, czyli strzelanie po 2-3 gole w wygrywanych 3-5 bramkami meczach z zespołami w oczywisty sposób gorszymi.

  dobrze,dobrze, swoje homoseksualne projekcje zachowaj dla siebie, nie chwal się nimi, bo nikomu to nie imponuje, jak sądzę :]

  to DNA przegrało więcej big games niż ktokolwiek inny :] w tym sezonie tylko dlatego wyszło szydło z wora tak późno, bo w poprzedzających finał rundach celtowie byli za starzy, a rose za młody. ale, grał jak nigdy,skończył epickim quitem, jak zawsze :]

  "5 na 5" - aha, rozumiem, ze jak przychodziła 4 kwarta finałów, to ofensywny star power miał Miami zapewniać mario chalmers, albo joel anthony, a nie James, tak ? haha, pukasz w dno od spodu.

  cavs byli świetnie ustawionym w defensywie, posłusznym, dobrze coachowanym zespołem, i matchowali wszelkie słabości jamesa, jego brak pasji, psychiczne kalectwo i mentalny biedaszyb. każdy, kto ma ciut oleju w głowie, wie np. że w 2008 cavs nie przedłużyli by serii z celtami do g7, gdyby zespół nie nadrobił tragifarsy jaką odstawił james w ofensywie. niestety, support ma pomóc, a nie zastąpić lidera na cały etat, bo ten dostał tradycyjnego zaparcia, jak LeBron "rozwolnienie" James przez całą swoją przereklamowaną karierę. • the-truth

  Ty czytales 8razy i uzywasz swojej roboty gazu w walce ze swoimi "Zydami"

  No i nic nie wygrali po odejsciu Ronaldo w nastepnym sezonie,wiec wyszlo jak zwykle na moje.
  Liczba punktow MU z okresu three-peatu z Ronaldo 89,87,90 i konkurencja Chelsea 83,85,83 ,LIverpool 86 w 08-09.Liczba punktow bez Ronaldo w tym sezonie mistrzowskim 80,druga Chelsea 71pkt a jak ktos mial jakakolwiek stycznosc z Premiership pamieta o zapasci Cheslea gdy bodaj w 7meczach z rzedu nie potrafili wygrac kolo listopada/grudnia.Strzeliles sobie w stope rozwijajac ten temat :)

  To ciekawe bo ja wiecej opini spotkalem o tym,ze bez Ronaldo to nie ta sama moc.Zreszta za Ronaldo mieli pieniadze na kilku graczy i sa w elegenckiej sytuacji finansowej na lata.
  Ladne mi czasami gol w finale LM,gol w Copa DeLa REy ,czyli 2/2 w wygranych finalach.
  Ronaldo rzadko gra napastnika jak Inzaghi od tego zacznijmy,a jesli jest podobnie bramkostrzelny albo i duzo bardziej konstruujac gros akcji to jest 10 razy lepszy nawet jesli strzela banalne gole,choc wiadomo ze nikt nie ma takiej palety goli co Ronaldo od free-kickow,przez headery,screamery z prawej,lewej nogi z dystansu,po pojedynkach 1na1,czy instynktowne zachowanie sie w polu karnym.
  Tak kurwa kazdy mecz Real wygrywa 4:1 :)))))
  Pellegrini nie mial wielu kluczowych graczy jakich mial Mourinho a liczbe punktow w sezonie mial podobna i 2 miejsce jak w banku,zabierz Ronaldo i konczy sie 15punktowym blamazem do Barcelony co powoduje wypieprzenie trenera i brak jakiejkolwiek stabilizacji w klubie.
  Chcialbym poznac nazwiska tych graczy za 25mln.co strzelaja ponad 50 goli w sezonie nie grajac nawet na szpicy :))))))
  Jasne jak sie nie wchodzi do PO jak Kobe Bryant czy odpada w 1 rundzie jak Kobe Bryant albo Duncan to nie mozna mowic przeciez o big games :) Legendy sie poznaje po tym,ze nie daja dupy w small i medium games.To James zrobil z Celtow starcow a z Rose gowniarza,w RS inaczej to widziales :))) Co za problem rzucic z otwartej pozycji,James otwieral gre inni nie potrafili tego wykorzystac,gdyby nazywal sie Kidd pialbys nad jego koszykarskim IQ i doswiadczeniem.
  Jedynym swetnym defensorem tamtych Cavsach byl James,bez all-round Jamesa nie byloby nawet g.5 z Celtami,rzucal slabo czy 45 przegrywali,wiec wielkiej roznicy jego scoring nie robil.

 • Gość: [Łukasz] *.antenal.eu

  @the truth
  najwiecej James pokazal w finalach, ukazal Dallas jako jaroszow w ich pelnej postaci :D

  ale o tym juz wszyscy pisali i mowili ale prawdziwk0-macierwiczo-karsko-hoffmano-brudzewskio-dyzurny oszlom tego bloga nie potrafi zrozumiec

 • Gość: [qqła] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  cały czas mam wrażenie (rosnące z każdym postem), że truth robi wszystkich w ch*ja...

 • Gość 83.2.218.*

  żeby aspirować do miana "żyda" musiałbyś ty, i ew ci, ktorych rzekomo prześladuję, nauczyć się logicznie rozumowac, bo żydowską specjalnością jest doprowadzanie rzeczy własnie do logicznej ostateczności :] raczej sam bym pod żyda podpadał, co by było paradoksem nie do uniesienia.

  spoko, Mu miał przegrywać, real miał wygrywac, coś ci się nie wiedzie :] a jak chcesz mówić o konkurencji Mu, to weź też pod uwagę, że Mu bodaj ani razu w sezonie, albo w jakichś 5 % przypadków, grał w optymalnym składzie. i nie mówię o składzie z 1-2 wyłączonymi graczami, a o składzie, w którym brakuje 8-9 graczy, w tym najważniejszych w zespole środkowych obrońców.

  opinie, ze bez ronaldo Mu jest INNY - zdarzały się. ale to czysta dyplomacja, bo znaczy, ze albo ktoś nie ma dość odwagi, zeby powiedziec,ze jest lepiej, albo ma dośc wstydu, zeby nie powiedzieć,ze jest gorzej.

  nie mówię o nominalnej pozycji, bo to jasne, ze graja na innych, ale o wkładzie w grę. i mówię o big games, a nie o całokształcie, bo to właśnie w big games ronaldo z uniwersalnego atakujacego, z całą gamą zagrań i confidence zamienia się w zapłakanego chłopca, któremu ktoś sznurówki butów powiązał.

  dlaczego niby bez ronaldo miałby real sie blamować ? mourinho zrobił pakę, która sobie poradzi w PD z każdym prócz barcy. na barcę nie mają star power, którym by dali radę zrobic róznicę w ofensywie. to miał dać ronaldo, w big games z barcą robić kilka akcji, zagrać kilka piłek, których inni nie umieją, za to zapłacili te pieniądze [w warstwie sportowej, bo w marketingowej zaplacili za krociowe zyski z gadżetów firmowanych jego nazwiskiem]. poza barcą sa w stanie grać z każdym i wygrywać, nawet bez ronaldo. zamiast 4-0 wygraja 2-0, albo 3-1, ale nadal będą niezagrożeni albo w sytuacji zagrożenia w jakims tam meczu ze średniakiem ostatecznie go złamią.

  daj pan spokój, ronaldo gra w ataku, nie jest etatowym pomocnikiem, rozgrywającym. bramkli można strzelać na rózne sposoby, sam ronaldo miał dość dużo goli strzelonych z open lookow, po akcjach całego zespołu, albo wykreowanych indywidualnie przez innych grajków, więc nie rób z niego kreatora, który nie plami się dobijaniem prostych piłek do siatki.
  te 40 goli, to nie jest tylko jego zasługa, to także zasługa, w znacznym stopniu, pracy zespołowej. w zespole, w którym nie miałby wsparcia, czy wspołpracy ze strony świetnych graczy, nie miałby 40 goli, bo takie cuda w piłce się nie zdarzają, zwłaszcza na poziomie pewnym.

  ja nie mówię, ze JUŻ są ci co za 25 mln zdobywają 50 goli, bo trudno, żeby w gorszych klubach robili takie wyniki. ja mówię,ze gdyby takich gostków wpasować do Realu, to by zrobili zblizony wynik, grając w tak wyregulowanym i uzupełniajacym się zespole.

  swoje big games duncan i bryant rozegrali w dostatecznej ilości. i mają po kilka tytułów. james nie ma żadnego, a połowa kariery za nim. i w połowie kariery on robi 3 rok z rzędu quit w najważniejszym momencie... zacznij używac głowy do szlachetniejszych czynności niż noszenie turbana.

  james nic rose'owi nie zrobił, derrick ma naj minięcie w lidze i lebrona też by minął, problem w tym ze decydował się w clutch na jumpery, co w sytuacji izolowanej, przy przewadze wzrostu i zasięgu lebrona i niedoskonałości technicznej samego rose'a musiało się skończyć kiepsko. bad shot, defense zaledwie poprawna, więc nie cuduj.

  jak james z celtów zrobił starców ? strzelając kilka jumperów z daleka ? dlaczego w finałach nie powtórzył tego przeciw mavs ? czemu w ogóle przestał rzucac, a jak już rzucał, to jego jumper był na poziomie 20 % ? czemu nie atakował dziko kosza i nie zarabiał fts ? czemu jego statsy z 4q finałowych meczów są tak żałosne ?

  daj pan luz, nikomu gry nie otwierał, stał z boku i nie uczestniczył w grze, a mavs w końcu nawet przestali na niego zwazać. jak już miał piłkę to się jej pozbywał szybko i bez kreatywnej wizji. quit 100 %. oczekiwano od niego dynamiki, przebojowości, rzutów, fts, a nie stania jak d,pa w polu.

  kidd to nie ofensywny gtg, i tak było ZAWSZE. mylisz zatem kolory.

 • Gość 83.2.218.*

  każdy, kto pamięta tamta serię pamięta również, ze cavs, wobec niemocy lebrona, na którym opierała się ofensywa, hustlując i grając megazorganizozowaną halfcourt team-defense przetrwali do g7. tylko dlatego. indywidualna obrona jamesa przydałaby się w g7, kiedy pierce wytarzał go w smole i pierzu.

 • the-truth

  Nie ja tu robie za Zyda tylko Ronaldo z Jamesem.

  Manchester swoje przegrywa,a Real jest na dobrej drodze by przeskoczyc najlepsza klubowa jedenastke ever.Podsmiechujki z Realu dawno sie skonczyly.
  Dziwne,ze tego szpitala nie widziales jak Manchester odpadal z Milanem i cala obrone mieli przetrzepana.A szpitala,wiekszego niz inni nie mieli.Poza tym nijak to ma sie do rzeczy,ze nie mieli godnego konkurenta w Premiership.
  Mnostwo bylo opini,ze Manchester jest slabszy.Jedyna mozliwoscia zalatania dziury po Ronaldo byly transfery i to Manchester dosc dobrze robi ,staraja sie za jednego Ronaldo kupic 4-5 klasowych pilkarzy i to sprawi ,ze zbyt nisko nie upadna bo pieniadze za Ronaldo beda ich jakos utrzymywac w grze,natomiat o sezonach gdzie grali najlepsza pilke w Europie mozna juz zapomniec.
  Nie rozumiesz wiekszosci big games,w ktorych to sznurowki wiaza koledzy Ronaldo i nie ma on wielkiego pola do popisu,jak pierwszy mecz z Barcelona,czy mecz z Hiszpania na MS.Trzeba pamietac ,ze to jednak pilkarz a nie David Copperfield.

  Dlatego,ze sam Ronaldo zrobil z minimum 10pkt.dla Realu,wyjac go to Barca mialaby tytul w lutym albo i wczesniej,i Mourinho nigdy by sie nie dorobil pozycji jaka ma teraz,wiec sam by pewnie odszedl zeby miec wieksza wladze.
  Dolicz sobie ze 30 goli w ktorych Ronaldo bral czynny udzial i wyjdzie na to,ze nie bylo jeszcze tak bramkostrzelnego typa.Najlepszy sep,najlepszy na dystansie,najlepszy w powietrzu,najlepszy z free-kickow.
  Kaka najlepiej potwierdza twoja opinie.Tylko napastnicy moga osiagnac podobne wyniki do Ronaldo,ale jakos ich nie osiagaja.Twierdzenie,ze jakis gracz na pozycji Ronaldo robilby tyle goli i produktywnosci jak on poza Messim jest po prostu smieszne i sam w to nie wierzysz.

  Akurat przez ostatnie 5 lat,to Duncan z Brayantem unikali dosc wyraznie big games i porownan do Jamesa :)
  "james nic rose'owi nie zrobił" Po za tym,ze go zatrzymal w PO to rzeczywiscie nic innego mu nie zrobil.chuj z minieciem Rose boisko to nie pas lotniczy,a rzucanie przez las rok po wejsciach to tez nie jest jakis wysokoprocentowo rzut,Rose nie mial dobrych pozycji do rzutu jakie zdolal sobie chocby wygenerowal Paul na slabszych obroncach.
  Na tych kilku jumperach zrobil 28ppg,8zb.i 2 bloki na mecz :) Moze James gral slabiej bo zwyczajnie Jaroszom wpadalo czesciej i nie robil w transition tego co ma w zwyczaju i stracil nieco konfidencje co w polaczeniu z narastajacym zmeczeniem jako najbardziej ekspoatowanym graczem PO 2011 przynioslo logiczna konsekwencje w postaci jego najslabszej serii w PO.Podejrzewam,ze w gre wchodzila tez kontuzja,ktora starannie ukryl.Tyle ze i tak wyszedl z najwyzszym procentem FG z tej serii.James jest all-rounderem gtg.a to oznacza,ze jak uzna ze lepiej bedzie jak bedzie podawal to tak bedzie robil,az rywal przestanie olewac partnerow.Taki mial plan ,a ze niektorzy nie potrafili sobie poradzic z dobrymi pilkami to juz nie jest wina Jamesa.
  Jakby to sie sprowadzalo do pojedynku James-Pierce to Cavs przeszliby wiecej bo James rzucil wiecej.Klasyczny przyklad jak support nawala w kluczowym momencie.

 • Gość: [el..y] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  The Zero
  Kiedy ty w końcu się wyedukujesz i przestaniesz popełniać koszmarne błędy merytoryczne
  Cytat The Zero
  Akurat przez ostatnie 5 lat,to Duncan z Brayantem unikali dosc wyraznie big games i porownan do Jamesa :)
  Zakładam że to jakiś Twój żart albo kolejny przykład Twojej niewiedzy bo w ciągu ostatnich 5 lat ci panowie zdobyli 3 tytuły
  Ale zgodzę się z Tobą - oni unikają porównań do JAmesa gdyż oni chcą być porównywani do najlepszych a nie do przeciętniaków którzy co najwyżej będą wspominani jako kolejny utalentowany co to mentalnie nigdy nie urósł do roli lidera

 • Gość: [el..y] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  I jeszcze jedno
  1/9 to statystyka Jamesa z zaciętych końcówek. I to w sytuacji kiedy krył go albo Kidd albo Terry. Już bardziej Dallas nie mogło olać Jamesa. Bo wiedzieli że JAmes wymiękł w tym finale. 1/9 nikt nie rzucał gorzej niż on. Nikt więc obudź się ze snu że to inni zawalili znów szanse JAmesa na tytuł tylko przyjmij w końcu do wiadomości że James znów pękł jak szkło i nie sprawdził się jako lider.
  Defensywnie pozwalał rzucać Terremu ważne punkty w końcówek
  Ten twój all around zawalił ofensywnie jak i defensywnie końcówki finału.
  Zbiórek nota bene w zaciętych końcówkach też nie zaliczał.
  Ani bloków więc wyjaśnij mi co on robił na parkiecie w zacietych końcówkach ostatniego finału . Bo jego statystyki są jak Twoja wiedza. czyli jedno wielkie ZERO

Dodaj komentarz

© Supergigant
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci